Menu

ÜRETİM TEKNOLOJİSİ >


Funika Holding olarak 1985 yılından bu yana müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamasına, istikrarlılığa, sağlıklı bir kalite güvence sistemine ve yeniliğe açık bir kuruluş olmaya önem veririz. Müşterilerimize yüksek kalitede, en iyi hizmeti, en kısa terminde sunabilmek için dünyada gelişen son teknolojileri takip eder, tesislerimize transfer ederiz.

Son yıllarda terbiye teknolojisinde adını tüm dünyada duyuran ve kumaşlara mükemmel görünüm ve dokunuş hissiyatı kazandıran Biancalani ön kurutma makinesinden 4 adet satın alarak bünyesine kazandıran Funika Holding, mevcut makine parkuru ile Türkiye'nin en büyük boya-terbiye tesisi olmuştur. Funika Tekstil fabrikası, geniş makine parkuru ve Biancalani teknolojisi ile müşterilerine daha iyi hizmet etmeyi ve yüksek kalitede kumaşı en hızlı terminde sunmayı amaç edinmiştir, Funika Holding, üretim tesislerini, devamlı olarak en gelişmiş makine teknolojileri ile yenilemektedir.

Çalıştığımız Ürün GruplarıBoyama Yöntemleri >Funika Holding, tekstil boya-terbiye tesislerinde çeşitli boyama yöntemleri ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Dünya standartlarında HT ve Overflow boyama makineleri ile pamuk, sentetik ve karışık elyaftan yapılmış kumaşların, kasar, boyama ve yıkama işlemleri yapılmaktadır.

Geniş HT makine parkurumuz, müşterilerimize yüksek kalitede boyama garantisi sağlamakla beraber işletmemize konvansiyonel makinelere esasla proses süresinde zaman, aynı ölçüde enerji, su ve buhar gibi kazanımlar sağlar. Tesislerimizde uyguladığımız diğer boyama tekniği Pad-Batch olarak adlandırılan Kusters makinesiyle işlemini gerçekleştirdiğimiz emdirme yöntemidir.

Bu yöntem ile uzun metrajlı partiler ve ağır gramajlı kumaşlar müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Boyanan bütün kumaşların renk okeyleri, müşteri isteği doğrultusunda değişik ışık kaynakları ve kabinlerin altında, analizleri yapılarak değerlendirilmektedir.

Sitemizde Kanun Gereği Çerez Politikası bulunmaktadır. Detaylı Bilgi Almak İçin Çerez Politikasını ve Aydınlatma Metnini İnceleyebilirsiniz.